Stiskněte "Enter" pro přeskočení obsahu

Aplikace Actionbound, geolokační hra do terénu i do města

Blíží se prázdniny a letní volno, chystáme se na cesty. Letos bude mnoho z nás poznávat krásná místa doma v Česku. S rodinou, dětmi, přáteli budeme hledat zábavu a třeba i trochu napětí. Tohle vše nabízejí geolokační hry.

Jak tyto hry fungují? Připravit a hrát je můžeme nejen v terénu, ale i ve městě, vytvoříme je přímo na míru konkrétní skupině hráčů. Vlastní hra je kombinací turistiky, sportu, zábavy, dobrodružství a poznání, která zároveň prohlubuje dovednosti jako je orientace, komunikace a spolupráce. Pomocí geolokační hry můžeme hledat poklady nebo poznávat místa formou interaktivního e-průvodce.

Dobrou volbou pro geolokační hru je mobilní aplikace s GPS navigací Actionbound, která je pro osobní použití zdarma. Na jakém principu je založena? Hráči mají za úkol projít určitou trasu, najít konkrétní místo a splnit úkol/aktivitu (vyplnit kvíz, natočit a nahrát video/audio, napsat text nebo udělat fotku) a výsledky odeslat. Vítězem může být hráč/skupina hráčů s nejrychlejším časem, správnými odpověďmi, nejzajímavěji zpracovanými úkoly . . . Záleží jen na vás.

Jak hru vytvořit? Na stránkách www.actionbound.com si tvůrce hry založí účet a vytvoří konkrétní hru – bound, což je interaktivní trasa pro chytré telefony nebo tablety. Vlastní hra potom probíhá v mobilní aplikaci (Android, iOS). Hráč potřebuje staženou aplikaci a qr kód hry/odkaz, účet si nezakládá. Jednotlivé boundy nepoužívají v terénu internet, úkoly se nahrávají do aplikace a výsledky hráč odešle, až bude mít přístup k internetu).

Příklady úkolů z konkrétního boundu:

Příprava hry na webové stránce:

Zahrajte si také:

https://en.actionbound.com/bound/soos20

Zkuste vytvořit vlastní geolokační hru a hrajte během celého roku.

Autor: Alena Jandlová