Stiskněte "Enter" pro přeskočení obsahu

Code Week: Zapojte se, sdílejte a programujte!

Code Week – celoevropská iniciativa vrcholící 24. října jen málokoho nechá na pochybách o strmě vzrůstající důležitosti digitálních dovedností. Nicméně programování již není záležitostí pouze úzce vyprofilované skupiny lidí, kteří počítačům zasvětili svůj život; naopak. Kódování je všude kolem nás, dennodenně se s ním potkáváme a využíváme ve svůj prospěch. Díky aplikacím si půjčíme kolo, objednáme oběd a spojíme se přes oceán v reálném čase – a to vše bylo ještě před jednou dekádou nepředstavitelné. Je jen otázka, co dalšího se skrze nově vznikající digitální nástroje stane realitou. Buďte u toho i Vy s Vašimi žáky, zapojte se do Code Week a spoluutvářejte zodpovědnější a udržitelnější budoucnost pro všechny.

Možností, jak se zapojit, je celá řada. Na stránkách http://www.codeweek.eu si vyberte ze seznamu aktivit pořádaných školami z celé Evropy a nebo ještě lépe, vytvořte si svoji vlastní a přidejte ji na mapu aktivit, protože proč se o svůj nápad nepodělit s ostatními? Pakliže je pro Vás programování velká neznámá, Code Week pro Vás připravil sadu nástrojů, návodů a kurzů, které Vás uvedou do děje a přesvědčí o tom, že programovat zvládne každý. Nicméně Code Week necílí pouze na začátečníky – nabízí i možnost rozšíření si stávajících znalostí díky široké nabídce tutoriálů a metodických materiálů.

Sluší se dodat, že programování nemusí být pouze záležitostí jednotlivce, ale lze s jeho pomocí do výuky zapojit i ty děti, které se často z různých důvodů nechtějí či nemohou plnohodnotně vyučování zúčastnit. Dům zahraniční spolupráce spolu s Centrem robotiky Plzeň připravuje konferenci Kód, robot, škol(k)a, která proběhne 14. října v Plzni právě v rámci iniciativy Code Week. Konference bude určena učitelům či ředitelům základních škol s praktickými radami a ukázkami toho, jak lze s digitálními nástroji ozvláštnit a zefektivnit výuku.

Neváhejte se s námi o své zážitky s programováním podělit, sdílejte své výsledky s #codeweek komunitou a ukažte, že kódování žije!

Autor: Lucie Nováková