Stiskněte "Enter" pro přeskočení obsahu

Hry v online výuce – nejen

Stránka www.baamboozle.com je atraktivním nástrojem, který žákům nabízí možnost procvičování znalostí v různých předmětech. Velmi snadno si lze představit jednoduché matematické příklady, vědomosti ze zeměpisu, dějepisu, gramatické konstrukce v cizích jazycích, zábavné kvízy a další. Stránka nabízí jak verzi placenou, tak i verzi zdarma. 

Ačkoliv je hlavní menu v angličtině, tvorba kvízů je velmi jednoduchá a intuitivní i pro „neangličtináře“, kteří mohou bezproblémově psát svá zadání česky. Principem je tvorba kartiček typu „otázka/odpověď“, tyto mohou provázet obrázky či odkazy.

Nástroj vyžaduje jednoduchou registraci, poté si učitel může vytvářet vlastní kvízové sety, které si ukládá na účet. Můžeme využít i kvízy publikované jinými autory. Každý set nabízí sdílení formou odkazu, učitel kvízy využívá ve třídě na smart tabuli či pomocí dataprojektoru, v distanční výuce při práci jak s celou třídou, tak se skupinou nebo ve dvojicích. Učivo v kvízu lze procvičovat individuálně prostřednictvím elektronických kartiček a slideshow na tabletech a mobilech.

Pokud pracujeme s celou třídou nebo se skupinami, pak si učitel navolí počet týmů i kartiček. Systém pak vyžaduje volbu ze tří režimů, které nabízejí či nenabízejí bonusové body při plnění úkolů. Naprostou výhodou nástroje je však rozsah jeho možného využití a to od mateřských škol až po maturitní ročníky. 

Autor: Miroslava Filipi