Stiskněte "Enter" pro přeskočení obsahu

Letní dílna eTwinning 2021

Od 17. do 20. srpna 2021 proběhla v Poděbradech další Letní dílna eTwinning pro učitele mateřských, základních a středních škol z Česka a Slovenska, kteří mají zájem o zapojení do mezinárodních vzdělávacích projektů.

Slavnostní zahájení proběhlo v Galerii Ludvíka Kuby v poděbradském lázeňském parku, účastníky pozdravil také 1.místostarosta Mgr. Roman Schulz. Pavla Šabatková představila program Erasmus+ a seznámila učitele s tím, co je na letní dílně čeká. Poté následovala úvodní aktivita. Byly sestaveny projektové týmy a za pomoci aplikace ActionBound si našly své lektory – české ambasadory.

Druhý a třetí den dílny poskytla skvělé zázemí pro projektovou práci Základní škola Václava Havla. Příjemným ranním překvapením bylo vystoupení pěveckého sboru Kvítek a pak už se týmy pustily do práce. Ambasadoři je seznámili s metodikou a správou mezinárodních projektů eTwinning a dále už týmy pracovaly ve cvičných projektech. Učitelé měli možnost vyzkoušet si spolupráci na vlastní kůži. Ke zpracovávání aktivit a výstupů využili volně dostupné online nástroje. Upravovali fotografie, kvízy a pexesa tvořili například v aplikaci LearningApps, stříhali videa, vytvářeli puzzle a slovní mraky, nebo eBooky. Atmosféra dílny byla velmi tvůrčí, inspirativní a přátelská. To potvrdily i závěrečné prezentace čtyř vzniklých projektů, opět v Galerii Ludvíka Kuby.

“Děkuji za letní dílnu plnou zajímavých a pro mne zcela nových poznatků a digitálních dovedností. Společnost a spolupráce Čechů a Slováků byla úžasná.” (Iva)

“Děkuji za přínosné, stručné a trpělivé a dostačující vysvětlení eTwinningového prostředí. Program byl perfektně naplánovaný. Organizace a catering naprosto výborná.” (Kristýna)

“Ďakujem za kopec inšpirácie a pozitívnej nálady…veľa som sa naučila, a už sa teším ako to zužitkujem pri deťoch v triede…” (Míša)

“Všetky dni sa niesli v závane nových informácií, bolo to kompatibilne zorganizované, v nádhernom prostredí s  inšpirujúcich ľuďmi, vďaka.” (Mariana)

Stejně jako to cítili účastníci,  tak i nám ambasadorům se skvěle spolupracovalo s partou českých a slovenských učitelů a učitelek. Všichni jsme z letní dílny odjeli zpět do svých škol plni nových zkušeností a zážitků, abychom je uplatnili ve své pedagogické práci.

Autor: Kateřina Navarová, Radka Bradáčová