Stiskněte "Enter" pro přeskočení obsahu

„Smart“ opáčko angličtiny s interaktivní tabulí či bez ní III

Již dvakrát jsme si zde ukazovali, jak opakovat a procvičovat znalosti žáků z angličtiny snadno a zábavně pomocí SVS (Smart výukového softwaru) Online.

SMART Výukový software je celosvětově nejrozšířenější výukový software pro interaktivní výuku. Je určený pro učitele, kteří chtějí hodinu žákům připravit zajímavě a zapojit je do výuky prostřednictvím interaktivní tabule či na dálku s využitím vlastních zařízení. Procvičování na dálku s využitím vlastního zařízení se nám teď v době distanční výuky opravdu několikrát hodilo.

Dnes si ukážeme využití aktivity nazvané zcela jednoduše „Odpověď“.

Učitel si pro žáky předem připraví, jakým způsobem chce učivo procvičit a měl by využít, co nejvíce typů úloh, aby žáky procvičování bavilo a bylo různorodé. Zde můžete vidět všechny typy možných odpovědí.

Připravené otázky si předem zkontrolujte, abyste nebyli překvapeni, až žáci objeví chybu či problém. I když i to někdy není na škodu.

  1. Vybírání z více možností je v procvičování celkem klasika.
  1. Pravda nebo nepravda žákům zpravidla také problémy nedělá. Jak vidíte můžete k otázkám také vkládat obrázky. (obr.5)
  1. Výběr z více možných odpovědí může být pro žáky občas záludný 😊
  1. Nejtěžší bývá vyjádření odpovědi vlastními slovy.

Připravenou aktivitu si uložíte a v hodině (reálné či online) ji spustíte. Stačí, když se žáci přihlásí svým mobilem či tabletem na stránce https://suite.smarttech.com  ID číslem, které jim oznámíte.

Výsledky procvičování můžete průběžně sledovat.

Pokud chcete procvičování hodnotit, je to velmi snadné. Můžete zhodnotit se žáky úspěšnost jak jednotlivých odpovědí anonymně,

tak přehled všech odpovědí žáků, které je možno si exportovat v excelu.

Nezapomeňte, že procvičování by nemělo být pro žáky nudné a rozhodně ne vždy je třeba ho hodnotit známkou. Pochvala je nejlepší motivací.

Autor: Eva Münchová