Stiskněte "Enter" pro přeskočení obsahu

„Smart“ opáčko angličtiny s interaktivní tabulí či bez ní

SMART Výukový software je celosvětově nejrozšířenější výukový software pro interaktivní výuku. Je určený pro učitele, kteří chtějí hodinu žákům připravit zajímavě a zapojit je do výuky prostřednictvím interaktivní tabule či na dálku s využitím vlastních zařízení. 

Jak to děláme ve škole my? Využíváme SVS (Smart Výukový software) Online, což je cloudový nástroj, který spojuje učitele s jejich žáky z prostředí internetu. Učitelé i žáci se přihlašují přes internetový prohlížeč z počítače, tabletu nebo chytrého telefonu.

Pojďme si ukázat, jaké Smart aktivity využíváme v hodinách angličtiny v naší škole. Hrát můžete s žáky od 4. třídy – ve škole i při distanční výuce. Uvidíte, že je to bude bavit a zároveň si zopakují probíraná slovíčka.

Chcete si zahrát „Monster kvíz“?  Jako učitel si nejdříve připravíte kvíz ve Smartu na svém počítači. Vyberete si otázky a typy odpovědí, nastavíte pořadí otázek a časový limit. Formou takového kvízu můžete opakovat slovní zásobu i gramatické jevy, které se žáky v hodinách právě probíráte.

V tomto kvízu si žáci opakovali krátké odpovědi na otázky

Kvíz uložíte a můžete hrát. Stačí, když se žáci přihlásí svým mobilem či školním tabletem na stránce https://suite.smarttech.com ID číslem, které jim ukážete.

My jsme například hráli tento kvíz v rámci online hodiny angličtiny v MS Teams.

Po přihlášení žáků je můžete náhodně rozdělit do týmů (je to větší zábava) a můžeme začít.

Po spuštění kvízu žáci vidí na svých zařízeních otázky a vybírají správné odpovědi. Na sdílené obrazovce (či interaktivní tabuli ve třídě) mohou zároveň sledovat úspěšnost svého týmu (růst své příšerky). Vždy je pro všechny důležité vyčkat, až kvíz dokončí i poslední z přihlášených žáků.

Po ukončení kvízu si samozřejmě můžete práci zhodnotit. Není třeba zdůrazňovat, kdo byl nejlepší či nejhorší, vždyť to znáte. Důležité je kvíz zdárně dokončit. A ne vždy ti nejrychlejší mají stoprocentní úspěšnost.

A určitě  byste neměli zapomenout projít se žáky správné odpovědi.

Tak co, máte chuť si zahrát? Určitě to vyzkoušejte v některé ze svých hodin. A nemusí to být jen angličtina. Žáci budou nadšení a nebudou chtít s procvičováním přestat.

A jak využít další možnosti SVS Online? To si můžeme ukázat zase někdy příště.

Autor Eva Münchová