Stiskněte "Enter" pro přeskočení obsahu

„Smart“ procvičování anglických slovíček s interaktivní tabulí či bez ní II

V listopadu jsme si tady ukázali, jak opakovat se žáky získané dovednosti z angličtiny v hodinách zábavnou formou pomocí tzv. Monster kvízu, který je součástí  SMART Výukového  softwaru online. 

SVS je celosvětově nejrozšířenější výukový software pro interaktivní výuku. Je určený pro učitele, kteří chtějí hodinu žákům připravit zajímavě a zapojit je do výuky prostřednictvím interaktivní tabule či na dálku s využitím vlastních zařízení.

Dnes si ukážeme, jak zapojit žáky a jejich zařízení do brainstormingové aktivity „Zapojte se“.

Jako učitel si nejdříve připravte aktivitu, tak jak vám nejlépe bude vyhovovat.

Nejdříve si vyberte téma, které chcete se žáky procvičovat. Máte dvě možnosti – buď se příspěvky žáků budou umisťovat náhodně a vy je pak můžete libovolně přesunovat a řadit do skupin (např. zvířata dělit na divoká, hospodářská či domácí mazlíčky nebo na zvířata žijící ve vodě, na zemi či ve vzduchu atd.) nebo využijete rovnou třídění na kategorie.

Kategorií si můžete vybrat, kolik potřebujete (nejméně však dvě).

V obou případech si můžete, zvolit zda žáci budou posílat příspěvky jako text či jako obrázek. Také si zvolíte, kolik příspěvků mohou žáci poslat a zda chcete vidět jméno žáka či procvičování bude zcela anonymní.

Zde vidíte, jak žáci procvičovali a zároveň třídili slovíčka z okruhu „Family“ do dvou zvolených kategorií „Male“ nebo „Female“.

Připravenou aktivitu si uložíte a v hodině (reálné či online) ji spustíte. Stačí, když se žáci přihlásí svým mobilem či školním tabletem na stránce https://suite.smarttech.com  ID číslem, které jim ukážete.

Možností, jak dále pracovat s možným tříděním obrázků či slov, je mnoho. Určitě Vás napadne, jak tuto aktivitu do hodin použít i v jiných předmětech. Důležité je zapojit co nejvíce žáků, tak aby se nebáli a měli chuť ukázat, co už umí.

Autor: Eva Münchová