Stiskněte "Enter" pro přeskočení obsahu

Vytvářejí děti plakátky tzv. My project ve výuce? Což takhle online?

S dětmi ve výuce vytváříme spoustu plakátků a prezentací. Děti kreslí, lepí a popisují na papír. Přemýšlela jsem, jak  toto zvládnout i v distanční výuce. Samozřejmě klasicky to jde taky. Děti nakreslí, vyfotí a pošlou. V každé třídě se určitě najde někdo, kdo nerad kreslí. Přemýšlela jsem proto, jak dětem poskytnout i možnost vytvořit plakátek pomocí grafického nástroje s použitím počítače nebo mobilního zařízení.

Z mnoha aplikací jsem pro své děti ve 3. třídě vybrala www.myposterwall.com

Aplikace funguje v  PC i na mobilních zařízení, je zdarma a  děti se do ní nemusí přihlašovat či registrovat. V aplikaci je  velká nabídka volně dostupných obrázků i možnost nahrát své vlastní fotky. Nemusím zmiňovat, že děti zaujalo množství různých druhů pozadí, barev a typů písma. Po dokončení si jednoduše stáhnou svůj poster zdarma a mohou vložit kamkoliv.

Já jsem  aplikaci použila pro výuku angličtiny. Dětem jsem natočila krátké instruktážní video a čekala už jen na jejich dílka. 

Vytvořený plakátek sloužil dětem jako příprava pro představení tří osob nebo věcí důležitých v jejich životě. Dílka jsme poslali svým projektovým partnerům, kteří zjišťovali, co máme společného. Věřím, že Vás napadne daleko širší použití např. ve slohovém výcviku pro nácvik popisu či vyprávění, v naukových předmětech pro vytváření herbářů a atlasů aj.

Autor: Ivona Ožanová