Stiskněte "Enter" pro přeskočení obsahu

Co se skrývá v Geofunu

Distanční výuka přináší dlouhé hodiny sezení v místnosti za počítačem, a to jak žákům, tak učitelům. Mnoho z nás přemýšlí, jak žáky vytáhnout ven. Je možné být venku, hýbat se a hrát hry a ještě se něco naučit? Samozřejmě. Stačí využít Geofun.cz.

Geofun.cz je  totiž rozcestník, na kterém najdete mnoho geolokační her. Aha, a co že je to ta geolokační hra? Principem takových her je pohyb hráčů v terénu, kde hráči plní úkoly. Jednotlivé úkoly hry se otevřou až na konkrétním místě. Abyste mohli hru hrát, musíte si stáhnout aplikaci Geofun, odkazy na stažení pro systémy iOs a Android najdete na úvodní stránce Geofun.cz. Je možné také hrát přímo v internetovém prohlížeči (Chrome).

Než se pustíte do hraní, je dobré se podívat, jaké hry se nacházejí ve vašem okolí, ty si pak stáhnete do aplikace a samotná hra už probíhá offline. Nebo můžete hrát online, v prohlížeči. 

Hru si spustíte a odejdete na místo, kde hra začíná. Hra tam začne  a vy hrajete. Po splnění hry se vám přičtou body na vaše konto. Hrát můžete jen pro své potěšení a požitek ze hry, ale na Geofun.cz také můžete soutěžit s ostatními hráči. Jen je třeba se do systému zaregistrovat.

Geofun nabízí i elearningové hry využitelné ve škole, najdete je v části Schoolfun. Opět je můžete hrát v aplikaci nebo v prohlížeči. 

Takže, na vyhnání žáků od počítačů by tohle mohlo stačit. Ale Geofun nabízí ještě jednu možnost a tou je možnost vytvořit si svou vlastní hru. Nepotřebujete k tomu žádné speciální technické znalosti. V podstatě vytvoříte jen scénář hry. Se vším vám pomohou tvůrci portálu. 

Na webu Geofun.cz najdete, jak při tvorbě hry postupovat krok za krokem. Scénář hry zapisujete do textového editoru. Pak scénář prochází připomínkováním. Když je scénář hotový, hru zadá do systému produkční, vy se nemusíte o nic starat. Nekomerční hry jsou vloženy zdarma. Pak se hra testuje, případně se namluví a je spuštěna pro hráče. Nic těžkého, co říkáte?

Teď už tedy zaklapněte noťasy, popadněte mobily a “Have geo fun!”

Autor: Petra Boháčková