Stiskněte "Enter" pro přeskočení obsahu

O nás

Proč IT Fitness? Základem dobrého fitness centra je příjemný a funkční prostor, kde se dá trénovat s nejrůznějšími přístroji a pomůckami, ale i bez nich. Nechybí v něm tým profesionálů ochotných pomoci a předat své zkušenosti nově příchozím, ale také pravidelným návštěvníkům. A právě takový bychom rádi měli tento web. Místo zlepšování tělesné kondice se však zaměříme na rozvíjení digitální gramotnosti a informatického myšlení žáků i učitelů mateřských, základních a středních škol.

Každý týden vám představíme užitečné aplikace, zařízení nebo pomůcky, díky nimž budete držet krok se světem digitálních technologií. Také vám poradíme jak trénovat informatické myšlení i bez nich, jen s pomocí papíru a tužky. To vše bude mít přímou souvislost s využitím ve výuce. A poněvadž si myslíme, že navazování mezinárodních kontaktů je ve vzdělávání výhodou již od nejútlejšího věku, věnovat se budeme zejména možnostem využití v eTwinningových projektech. eTwinning totiž představuje skvělou příležitost jak do výuky jednoduše zapojit spolužáky ze zahraničí a spolu s nimi se vzdělávat, objevovat a vzájemně pracovat na vlastních projektech v zabezpečeném prostředí virtuální třídy, která je speciálně navržená pro potřeby škol.

O své nápady se s vámi podělí ambasadoři eTwinning, zkušení učitelé, kteří umí digitální technologie do mezinárodních vzdělávacích projektů efektivně začlenit, a pracovníci Domu zahraniční spolupráce, jenž koordinují činnost eTwinningu a aktivit European Schoolnet v České republice.

Neváhejte se na nás obrátit, pokud si s něčím nebudete vědět rady. Rádi také uvítáme vaše komentáře a zkušenosti, napište nám prostřednictvím sociálních sítí nebo emailu. A pamatujte, že i v oblasti digitálních technologií platí, že trénink dělá mistra!

Kontakty

Dům zahraniční spolupráce
Na Poříčí 1035/4
110 00 Praha 1

Email: euncr@dzs.cz

Facebook: www.facebook.com/CZeTwinning/

Twitter: twitter.com/eTwinningEUN_CZ