Stiskněte "Enter" pro přeskočení obsahu

Halo, halo, je tady Halo AR

Kdo si počká, ten se dočká. Vzpomínáte na Aurasmu, později přejmenovanou na HP Reveal? Jak najednou přestala fungovat? Taky jste to obrečeli? Tak šup, šup, otřete slzy, Halo AR je tady.

Aplikace, která pracuje s rozšířenou realitou. Je to jedna z těch aplikací, která dovolí učiteli naplnit ji vlastním obsahem. Existuje ve verzi pro iPadOS (ios) a Android.

Když aplikaci poprvé spustíte, vyzve vás, abyste si vytvořili přihlášení. Pokud chcete Hala jen prohlížet, můžete tento krok přeskočit. Pokud ale chcete vlastní Halo vytvořit, musíte si vytvořit účet a přihlásit se. Pro vytvoření účtu stačí jen zadat email a heslo.

Stejně jako v aplikaci HP Reveal funguje aplikace tak, že když “uvidí” marker (nějaký obrázek, který aplikace pozná), zobrazí overlay (to, co jí “naučíte”, aby po spatření markeru udělala).

Prvním krokem je marker. Ten můžete buď přímo v aplikaci vyfotit nebo použijete fotografi z vaší fotogalerie. K fotogalerii se dostanete kliknutím na obdélník s plusem vpravo dole. Velikost markeru můžete ovlivnit tažením za jeden roh načítacího okénka.

Pak je třeba vytvořit overlay. Tady aplikace nabízí mnohem víc možností – kromě fotografie a videa z galerie i fotografie nebo video pořízené přímo v aplikaci a také třeba text nebo 3D model.

Umístění overlaye můžete také ovlivnit. K overlayi je možné přidat i url odkaz (v tom případě se při načítání vpravo nahoře nad overlayem zobrazí ikona čtverečku se šipkou). Pak stačí na kliknout a odkaz se vám otevře v prohlížeči.

Vaše hala umísťujete do kolekcí – buď do nějaké stávající nebo si vytvoříte novou kolekci.

Kolekce Hala pak můžete sdílet, dokonce i qr pomocí kódů, které najdete vždy u vaší kolekce pod třemi čárkami. Jak vidíte, aplikace je opravdu velmi podobná aplikaci HP Reveal, kdo jste ji používal, určitě byste dokázal tvořit v aplikaci Halo AR i bez tohoto článku. A kdo zatím ne, tak haló, haló, aplikace Halo AR vás volá.

Autor: Petra Boháčková