Stiskněte "Enter" pro přeskočení obsahu

Zapojte se do největšího testování IT dovedností v ČR!

Odstartovalo největší testování IT dovedností v České republice! Zapojte se do IT Fitness testu 2022, ověřte digitální dovednosti vašich žáků a studentů a dokažte, že máte na škole IT experty.

IT Fitness Test je ověřený způsob testování digitálních dovedností s dlouholetou tradicí. Dokažte, že jste tou nejlepší školou, motivujte své žáky a studenty, aby se do testování zapojili a vyhrajte skvělé ceny.

Test je bezplatný a najdete ho na www.itfitness.eu.

IT Fitness test 2022

Testování je zaměřeno především na studenty základních a středních škol, aby si uvědomili svou připravenost na další studium nebo zaměstnání. Je však vhodný i pro učitele všech typů škol a ročníků. Obsah testu se skládá z pěti oblastí:

  1. internet,
  2. bezpečnost a počítačové systémy,
  3. nástroje pro spolupráci a sociální sítě,
  4. kancelářské nástroje,
  5. řešení složitých úkolů. 

Cílem IT Fitness testu je doplnit školní vzdělání a zmapovat úroveň IT dovedností jak žáků, tak učitelů v oblasti informatiky a využívání informací. Test je interaktivní a zábavný a vyzývá k práci s internetem a zdroji na něm. Testuje tak opravdu dovednosti, ne znalosti.

Kdo za IT Fitness testem stojí?

V současnosti je v České republice test pod taktovkou Internetového institutu

Unikátností letošního ročníku IT Fitness testu je fakt, že vzniká ve spolupráci s kolegy ze všech zemí Visegrádské skupiny, tedy Slovenska, Maďarska a Polska. Projekt je spolufinancován vládami Česka, Maďarska, Polska a Slovenska prostřednictvím Visegrádských grantů od Mezinárodního Visegrádského fondu.

Hlavním partnerem IT Fitness testu v České republice je Microsoft. Záštitu nad testem převzalo Ministerstvo školství, mládeže a tělovýchovy.